Leden 2014

Čtverečky, šátek....

30. ledna 2014 v 8:52 | Zdenka |  Ruční práce
Tak čtverečky mi docela přibývaly.....


....v neděli...


...v úterý...mám teda sotva jednu řadu deky, ještě 19 a je to Smějící se!

Jenže, to jsem si vzpomněla, že jsem mamce slíbila něco na krk, když k vánocům to nedopadlo. Šálu z Ozzy mám upletenou a stále tu čeká na neteře Usmívající se, pro mamku se mi zdála moc hutná Usmívající se! Tak jsem se pustila do šátku, vzoreček mám od Blanky, já věděla, že se bude hodit.........tak doufám, že se bude líbit, sice jsem to prozradila, ale svátek už má za chviličku Překvapený!
Taky jsem slíbila Lence něco malého do tomboly, tak se musím snažit, abych to stihla Usmívající se!

A nakonec Vám ukážu jak mi kvete orchidej, ta jediná je na mě hodná a stále kvete Usmívající se, i když pak už mám jen dvě, než jsem se stěhovala, tak jsem většinu rozdala....Mějte se krásně a dnes až děti přinesou vysvědčení, tak na ně buďte hodné Mrkající!

Chléb podle p. Hrušky

25. ledna 2014 v 20:12 | Zdenka |  Dobroty
Tak jsem dnes upekla chléb podle p. Hrušky. Já jsem to v televizi neviděla, ale pekla ho kamarádka Hanička a byl lepší než ten můj. A tak jsem ho zkusila, sice jsem místo hladké mouky, dala 1.díl hladké, 2.díl celozrnné a třetí díl žitné Usmívající se! Příště možná tu hladkou zruším úplně Usmívající se.


To je chléb včera večer, pak šel na zhruba na 15 hod kynout....


...a tady je ráno připravený ještě hodinku kynout....


...a už je upečený Usmívající se! A opravdu je výborný Mrkající, rozhodně lepší než ten minule Smějící se.

Taky jsem po dlouhé době pekla perník, fotka nic moc...


Ukážu Vám taky jak Natálce vyrostla pecka, uhádnete co to je ?


A hyacint mi už pěkně kvete Usmívající se!


Přeji Vám krásný večer a zítra pěknou neděli, i když nejspíše stejně mrazivou jako dnešek Usmívající se!

Dečka, čtení, čtverečky....

23. ledna 2014 v 16:41 | Zdenka |  Ruční práce
Dokončila jsem dečku k polštářku, možná si všimnete, že mi na pár sloupečků tmavě modrá chyběla Usmívající se! Bílá a světle modrá mi pár metrů zbylo, ale už by to asi na řadu nedalo....Docela se mi z té příze pěkně dělalo a v mých oblíbenných barvách, bohužel ji teď vůbec nemají....


a s polštářkem...


A tak jsem začala se čtverečky, to se mě líbí, rychle to odsejpá Mrkající! Sice mám zatím dva, ale dva jsem zkoušela našla jsem je na netu a ty jsem musela vypárat Zamračený!


Taky mám přečtené dvě knížky od Harukiho Murakamiho, mimochodem slavil krásné 65.narozeniny a v Knižním klubu byla akce na jeho knížky Usmívající se! Musím říct, že se mi moc líbili, je to něco jiného, ale pěkné čtení.


Kafka na pobřeží je román o patnáctiletém chlapci, který uteče z domu....


Po otřesech jsou povídky,které napsal po zemětřesení v roce 1995...


Dnes tu byl náš malý brouček Lexíček....

A taky mi včera Jíťa nafotila ty naše potvory....


To je Fernando.....toho máme už tři měsíce....


...a to je Arnošt, ten je u nás teprve od pátku. Jenom nevím co si počnu až vyrostou, to se nejspíše odstěhuju já Smějící se!


Třeba je do té doby kočky uloví Smějící se, i když přítel naopak doufá, že agamy až vyrostou uloví kočky...Tak ty bych nedala ani za nic Smějící se!
Mějte se krásně Smějící se!

Nová příze,sobotní výlet...

19. ledna 2014 v 8:16 | Zdenka |  Cestování
Objednala jsem si novou zásobu příze, teď se chvíli nemůžu vymlouvat, že nemám z čeho tvořit. Jen jsem zvědavá jestli letos dopadne ta deka...Když ukazovala Blanka svoji deku z Laguny, tak jsem si říkala, že by vůbec nebylo marné si taky takovou uháčkovat....Objednala jsem u Ariadne přízi a háčkovala čtverečky....Jenže čtverečky jsem pak vždy použila na nějaký polštář a z deky nebylo nic...


Teď mám pořádnou zásobu, objednala jsem 20 klubíček, ještě mám asi pár co zbyla od minule....Jen se do ní pustit Usmívající se!

Zkusila jsem i novou přízi, kterou jsem tam objevila...


Tak jsem zvědavá Překvapený jaká bude!

No a včera jsme byli s přítelem na výletě....Potřeboval vyfotit dva hroby, takové já s ním mám výlety Smějící se!
Nejdříve jsme vyrazili do Řestok...


Kostelík na hřbitově měli hezký a hrob jsme taky našli, tak paráda,jede se dál...Pokračovali jsme do Mladočova....Tam jsme taky uspěli Usmívající se! A za odměnu se můžu stavit...., ukážu vám fotky...pár z vás určitě pozná, já bych to nepoznala, protože jsem tam byla poprvé....


No a konečně taky něco do bříška.....


Nebylo tam moc lidí, ale najedli jsme se dobře, i když guláš neměli Smějící se!
Určitě jste poznali Litomyšl, sice jsme ji proběhli, ale jsem ráda Usmívající se!

A mohli jsme frčet domů, zařizovat terárium pro další potvoru, teda agamuMrkající! Přítel totiž přivezl v pátek Natálce ještě jednu agamu, že prý když máme dva psy, dvě kočky....Řekli mu, že můžou být u sebe...Jenže každá je jiná a žijou i v jiných podmínkách, jedna je vousatá a ta co přivezl kočičínská a ještě k tomu větší, takže Naty měla hrůzu, že ji něco provede....
Jedna mizerná fotka...


Lépe mi to nešlo, ale Julča je ráda, že má novou zábavu....

Všem přeji krásnou neděli, i když dnes sluníčko zatím není vidět Usmívající se!

Hotovo...

16. ledna 2014 v 15:29 | Zdenka |  Ruční práce
Tak jsem taky dokončila pár nedodělků Usmívající se! Šála pro Natálku čekala přes vánoce, než někdo zapošije tu spoustu cancourů Překvapený, taky je stále celkem teplo, tak mě to moc nenutilo ji dodělat Smějící se!S bundou ji pěkně ladí...

A taky jsem už dokončila polštářek, v mých oblíbených barvičkách....Usmívající seJeště mi trochu příze zbylo a tak uvidím na co to bude stačit...


Mějte se krásně Usmívající se!

Veselo v chaloupce

11. ledna 2014 v 12:40 | Zdenka |  Rodinka
Včera jsem čekala prostřední dceru Jíťu s přítelem a tak jsem vařila a pekla....Upekla jsem mufiny, které jsou málo sladké, moc zdravé prý Překvapený! Mami, upeč zase jednou něco nezdravého....už je jak Natálka Usmívající se!


Taky jsem po dlouhé době pekla chleba, je to chleba z piva...Ale rozhodně chci vyzkoušet kváskový chléb, ale to budu muset nejdříve udělat kvásek Mrkající! Tak chléb je zase pro změnu málo slaný Usmívající se, prostě když se daří, tak se daří Usmívající se!


Už jsem neodolala a koupila si hyacint...

Ale oběd jim snad chutnal, americké brambory a krůtí se sýrem ve šlehačce....Na focení už nic nezbylo Smějící se

Stavila se i nejstarší dcera s Lexíčkem. A tak jsem vám ty naše chlapy vyfotila...Mrkající!


Přeji všem krásný zbytek víkendu Smějící se!

Háčkované polštáře

9. ledna 2014 v 8:17 | Zdenka |  Ruční práce
Poslední dobou jsem toho moc neuháčkovala. Jeden polštářek jsem vezla 2.1. jako dáreček na návštěvu. Myslela jsem. že šedobílou kombinací nic nezkazím, bohužel jsem měla jen polštářek do žluta Nerozhodný. Večer při umělém osvětlení se mi to nezdálo, tak špatné....Druhý den to už vypadalo hrozně Šlápnul vedle!


A ještě do jejich moderního bytu, to jsem teda šlápla vedle úplně, musím si to pamatovat pro příště Usmívající se!

No mě se háčkovaný polštářek vždycky hodí a tak si dělám jeden pro sebe Mrkající....Však mám zatím jenom jeden...


Moc mi to nepřibývá, ze čtverečků to jde rychleji Smějící se!

Taky už jsem přečetla Písečného muže a teda jedním dechem, sice jsem měla v plánu si nejdříve sehnat Paganiniho smlouvu a Svědkyni ohně, ale neměla jsem už co číst. Jsem moc ráda, že se manželé Ahndorilovi rozhodli společně napsat sérii kriminálních románů.


Mějte se moc hezky Smějící se!

Chudák stromeček...

7. ledna 2014 v 12:18 | Zdenka |  Mazlíčci
Ráno jsem si šla lehnout po noční a probuzení nic moc stromeček chudák leží na zemi....PřekvapenýJeště, že máme všechny ozdoby umělé odolné....
Za stromečkem Laska, takže ten za to může, vůbec mu to ale nevadí a klidně si lehne vedle ležícího stromku...Usmívající se


Lassii ta má naprosto nevinný výraz a čtyři stehy na nožičce, včera ji vyřízl pan doktor bradavici....


Stromeček nám naposledy spadl, no to už je spoustu let, Natálka byla malá a honila se s Laskou a stromeček skončil na zemi. Dcera Jíťa z toho byla chdák celá špatná, proto že se s ním zdobila v noci z 23. na 24. a 25. byl dole....Musela jsem ji hodně přemlouvat, aby ho dala znovu dokupy Usmívající se! No dnes je naštěstí už 7.1., takže ho můžu klidně odstrojitMrkající
Mějte se krásněUsmívající se!

Moje četba podruhé...

3. ledna 2014 v 10:12 | Zdenka |  Oblíbené knihy
Tak tu máme nový rok 2014! Všichni doufáme, že bude lepší než ten předchozí Usmívající se. Já si teda nemůžu stěžovat, stala se ze mně babička a to vůbec není špatné Mrkající!

No a se čtením, ani v novém roce nepřestanu Usmívající se, přece jen čtu už od mala! Takže něco málo, co jsem teď přečetla.


Tak tu jsem dočetla včera ve vlaku, když jsme se vracely z návštěvy u přátel...Po podobných knížkách z Provence, je to změna a v Normadii v té jsem byla, i když né přímo v Dolní Usmívající se! Zase jsem četla až další díl, tak si určitě přečtu i Bleší mlýn v Normandii.
A včera z návštěvy jsem si přivezla spoustu inspirace, co si přečíst, teď jsem zvědavá co v knihovně seženu...


Tak ještě pár detektivek, které mám ráda Usmívající se!


Tuhle mám přečtenou, dokonce podruhé....To je to přecházení, z jedné knihovny do druhé...


...tady tu jsem ještě nečetla, aspoň doufám proto že už mám těch písmenek přečtených hodně Usmívající se!
Přeji i Vám v novém roce příjemné čtení Mrkající!