Únor 2014

První jízda vlakem

28. února 2014 v 9:38 | Zdenka |  Cestování
Teda samozřejmě né moje Usmívající se! Já jezdím vlakem několikrát do týdne. Poprvé jel Alexík a myslím, že už bylo načase.... PřekvapenýMaminka chtěla nakupovat a tak jsme vyrazily vlakem...


Tak to je vláček, který ho poprvé poveze....Jak vidíte je mu to docela jedno, krásně celou cestu prospal Usmívající se! Spinkal úplně skoro celý výlet,jen když si mamka zkoušela kalhoty, tak to sledoval Usmívající se!


Ještě jedna fotečka v hale.....


... to už jedeme zpátky Překvapený!

Kytičky mě doma pomalu odkvetly, tak jedny upečené z lístkového těsta Usmívající se


Několikrát mi to přišlo v mailu, až jsem je vyzkoušela. Těsto na proužky, poklademe polovičními kolečky salámu, tak aby vykukoval a stočíme. Ani jsem nedávala žádné koření, ale bylo by to asi chutnější, je to opravdu jen chuťovka pro malou společnost, měla jsem jich asi 14 z jednoho těsta.

A ještě část deky, čtverečků mám více, tohle je kousek který už se trochu rýsuje Smějící se....


Asi budu muset taky začít sešívat, protože to mě pak vůbec nebaví Usmívající se!

Přeji vám krásný první březnový víkend, já ho budu mít pracovní Usmívající se!

Moje četba

24. února 2014 v 11:45 | Zdenka |  Oblíbené knihy
Už dlouho jsem nepsala nic o knížkách, ale není to tím že bych nečetla...Já čtu stále Smějící se!
Za únor jsem přečetla Kozí doktorku od Kláry Hoffmanové, doporučila mi ji Zuzanka a moc se mi líbila, já mám knížky o veterinářích ráda, Jamese Herriota jsem přečetla celého Usmívající se! A tahle knížka je vlastně dost blízko míst, kde jsem téměř patnáct let žila Usmívající se! Takže se těším i na druhou knížku od ní....


Tu teprve budu číst Usmívající se!

Přečetla jsem také Poslední aristokratku od Evžena Bočka, tak u té jsem se opravdu pobavila Usmívající se. Vyfotit jsem ji nestačila vracela jsem ji druhý den do knihovny, když je tak žádaná Překvapený.

Od mé oblíbené Sue Graftonové jsem přečetla dvě knížky Q jako Queen a F jako finta, tak ty mám moc ráda, takže nezklamaly Usmívající se!


Pak jsem taky zhltla Petera Mayle Znovu Provence, tak o té vám nic psát nemusím, spousta z vás ji má přečtenou Usmívající se! Víte, že jsem nesehnala ještě Rok v Provenci....no snad se dočkám Smějící se!
A poslední kterou mám přečtenou je Lee CHILD 61 hodin, tu mi doporučil kolega a určitě si od něj půjčím i ostatní Mrkající


Včera bylo nádherně, no dnes je taky Usmívající se! Tak jsem na zahrádce koukala co už razí, na únor docela brzy, ale letos vlastně zima ani nebyla S vyplazeným jazykem! Ostříhala jsem zespodu vrbičku, nějak mi vyrostla a nahoru už skoro nedošáhnu Smějící se!


Orlíček už se klube......sněženky v trávě...


...kocourovi se na sluníčku taky líbí Usmívající se! Na té zahrádce toho raší daleko více, ale to moje focení ....Letos asi lámu rekord pití kafe venku, včera jsme si s kamarádkou Alenou sedly s kávičkou ven Usmívající se!
Mějte se krásně, užívejte sluníčkaUsmívající se!

Knihovna

19. února 2014 v 9:40 | Zdenka |  Naše bydlení
Protože nerada někoho dlouho napínám Usmívající se, sestavila jsem včera dárek od Jíťi.


Jediné místo kam knihovnu dát byl bok skříně.


Moje pomocnice u toho samozřejmě nemohla chybět Mrkající, asi ji nedošlo, že teď už před ní budou knížky zavřené a že nebude mít co likvidovat Překvapený!


Samotná knihovna to nic nebylo Usmívající se....


...ale do prosklených dvířek se mi moc nechtělo....ale sama dárkyně mě popichovala smskama, že to dám a tak jsem s pomocí Natálky večer přimontovala i dvířka...


...lustr se trochu plete, ale co pověsíme ho trochu výš....do toho se teda pouštět opravdu nebudu Smějící se. A tak mám díky Jítě a jejímu příteli, konečně, alespoň malou knihovnu, větší by se ani nevešla Smějící se. A i když to vypadá. že ta bílá tam vůbec nesedí, tak k pohovce naproti se krásně hodí...


Díky Jítě mám vlastně všechen nábytek z Ikey, co mi sama nekoupila, tak to my vždy, alespoň dovezla Usmívající se!
Já si sama přivezla akorát spotřebiče do kuchyně a podnožku a to z Wroclavi, protože tam je od nás Ikea nejblíže !

Mějte se krásně Smějící se, počasí teda zrovna nic moc!

Cheesecake

18. února 2014 v 9:20 | Zdenka |  Dobroty
Ráda bych Vám všem ještě jednou poděkovala za přání k narozeninám Usmívající se, tak mám ty půlkulatiny za sebou a teď vzhůru k té padesátce, jak podotkla kamarádka, kterou to čeká až za dva měsíce Smějící se!
Na neděli jsem si pozvala rodinku, mělo nás být deset...Stále jsem vymýšlela co uvařit (aby to bylo rychlé Usmívající se), až jsem v pátek vymyslela, že radši půjdeme do restaurace. Tak jsem ještě alespoň napekla kávové řezy a jednoduchý cheesecake.


Ten jsem kdysi našla na internetu, ale bohužel už nevím kde Překvapený!

Těsto:
1,5 hrnku polhr.mouky
3lžíce mouč. cukru
1/2 prášku do pečiva
125g Hery
1 vejce

Náplň:
1tvaroh
1 pomazánkové máslo
3 vejce
cukr


Před upečením.......po upečení a nazdobení Smějící se!

Večer v sobotu šli všichni na ples a já hlídala Lexíčka, je to trochu mamánek Usmívající se, tak si pobrečel, ale spal od devíti až do pěti do rána a to už měl maminku u sebe Usmívající se!

A v neděli mě zavalili dárky Překvapený...


..tady jeden zabalený, až ho vybalím určitě nafotím Smějící se, k tomu jsem dostala krásný svetr....


...ten mám strach nafouknout, protože mi kocour nedávno jeden propíchl....
Ještě jsem dostala krásné naušnice, ale ty se mi nepodařilo vyfotit Překvapený a taky nějaké korunky, stále jsem totiž prohlašovala, že potřebuji beton a patky na novou kůlnu Smějící se!

Přeji Vám všem krásný denUsmívající se!

Dárečky....

15. února 2014 v 10:13 | Zdenka |  Dárky
Včera jsem dostala dárečky od Natálky. Přijela ze školy o hodinu déle, aby měla čas mi něco koupit Usmívající se! Já ji přitom říkala, že chci něco vyrobit Usmívající se.


Dostala jsem krásný džbánek a velký hrneček na čaj.....


....a krásný modrý petrklíč, protože mamka má nejradši modré kytky Smějící se, ještě že ta zlatíčka máme...

Večer přišla kamarádka Vlasta a i od té jsem dostala dárek Usmívající se


Pěkně si zamlsáme Smějící se a svíčky ty já moc ráda, no a srdíčka ani nemluvím Usmívající se!

Ještě vás vezmu k sobě do kuchyňky, jak mi ji vyfotila Blanička, když tu byla...


...a andílek...


No a něco pro zasmání, i když ty účty od veterináře, to už se tolik nesměju...Léčíme už totiž od před vánoc Jůlinku a poslední léčba, kterou jsme dostaly je chytrá houba....


....takhle opelichaně ta chudinka vypadala...


Tak jsem zvědavá, jestli to pomůže Usmívající se!
Užijte si krásný víkend Usmívající se

Pečení....

13. února 2014 v 8:01 | Zdenka |  Dobroty
Tak jsem se zase trochu pustila do pečení, zkoušela jsem upéct celozrnné krekry od Moniky-unasnakopečku a opravdu jsou výborné k vínečku to nemá chybuUsmívající seA protože jsem nemusela s Natálkou na saxofon, pustila jsem se do sušenek oreo podle Alis, ty už jsem asi 2x dělala, takže o těch už víme, že jsou dobré Usmívající se! Akorát na náplň mi chybělo vše a tak jsem ji udělala co dům dal: pomazánkové máslo, zakysaná smetana a zbytek domácí lučiny a stejně nemají chybu Mrkající!Minulý týden jsem zkusila naložit balkánský sýr, poslala mi ho mailem kamarádka Hanička. Je to úplně jednoduché tvrdý tvaroh se naloží do osolené vody, na litr vody 35g soli. Teď jsem honem ochutnala a je dobrý Usmívající se!


A ještě kytičky...tuhle jsem dostala od brášky...


...s touhle botičkou a lahvinkou......a tenhle hyacint mi udělal radost má druhý kvítek...


A moje zlatíčko nakonec...

A ráda bych vás pozvala na Giveaway k Helence....


Mějte se opravdu krásně Usmívající se!

Čepice

10. února 2014 v 10:49 | Zdenka |  Ruční práce
Tak jsem včera konečně Natálce upletla čepici Usmívající se! No snad ji ještě trochu užije, ráno si ji tedy hned vzala. Původně po mně chtěla nějakou skřítkovskou, což jsem zavrhla- říkala jsem si já se s tím budu dělat a ona to pak nebude nosit Mrkající! Ale pak přišla kamarádka Hanička s tím, že našla tenhle jednoduchý návod na netu a ukazovala mi čepičku pro stejně starého vnoučka jako mám já. Líbilo se mi jak je to jednoduché a tak jsem ji zkusila. Na miminko začínala Hanka na 80 ok z Elianu a já na Natálku z Lady na 104 ok, na miminko se pletla do výšky 14 cm, tak já 20cm. Vzoreček je 3hl a 3obr a po dopletení potřebné výšky se spletou v lícové řadě 3 obr oka, rubovou přepleteme a v další obr oko s 1 hl splést, pak se mají stáhnout,já ještě v další řadě spletla vždy dvě oka a pak jsem je až stáhla, no a takhle to dopadlo Usmívající se


A tak má soupravičku s šálou...


Taky jsem dodělala mamce šátek k svátku...


Snad se ji bude líbit...

Včera jsem uvařila Natálce chlupačky s houbama, já chtěla dělat hubovec, vybrala si chlupačky....Hub moc nebylo, tak já si je vzala se zelím Usmívající se


A takhle už i náš kocour hraje na tabletu Smějící se


A nakonec ještě malý Alex Usmívající se! Přišel včera ke mně s mým bráškou a s jeho přítelkyní, teda oni přišli a on se vezl v kočárku Smějící se! Trvalo jim to přes hodinku, já se divila, že jim ho Lenka půjčí Smějící se!Mějte se krásně Usmívající se!

Anděl, talíř a hrníčky Mynte

7. února 2014 v 9:54 | Zdenka |  Dárky
Tak foteček od Blaničky jsem se nedočkala Mrkající a tak jsem Vám dnes dárečky vyfotila sama Usmívající se!
Dostala jsem nádherného udrátkovaného andílka, teda velikostí spíše anděla Usmívající se. Určitě má přes 20 cm!


Mám ho pověšeného nad stolem, ale proti oknu vůbec nevynikne a tak jsem zatáhla závěs Usmívající se


Tady už je vidět o něco lépe...Sama autorka Ivanka mi ho tam pověsila, myslím že mu to tam moc sluší Usmívající se

A ještě jsem dostala krásný talíř a hrníčky Mynte, ta barvička je přesně pro mě, však ony moc dobře vědí co mám rádaUsmívající se!Akorát jsem zjistila, že do té mé malé kuchyně se mi ten talíř nevejde Překvapený! Usoudila jsem, že na něm stále něco musí být, ale jak vidíte moc se mi nedaří Smějící se!

V úterý jsem velice levně nakoupila knížky....


...má oblíbenná autorka za pouhých 40 Kč....


...a krásný atlas za 200 Kč, no nekupte to Smějící se

Včera jsem taky vymyslele jak sestavím deku ze čtverečků, udělám si takovou háčkovanou patchworkovou, i když už jen ty čtverečky je vlastně patchwork Mrkající


Čtverečky úplně vlevo použiji jako mřížku a mezi budu dávat různé jiné....


Poprvé jsem zkusila kytičkový čtvereček a moc se mi líbí...

A nakonec něco dobrého pizza Smějící se


Upečenou jsem ji nějak zapomněla vyfotit Smějící se a už je snědená Překvapený

Mějte se krásně, mě je dnes o něco lépe než včera, to mi celý den teklo z nosu a z očí Usmívající se!

Pytlíček na mýdlo a žínka

3. února 2014 v 12:59 | Zdenka |  Ruční práce
V pátek jsem uháčkovala Lence malý příspěvek do tomboly. Pytlíček se mi zdál málo, a tak jsem k tomu udělala ještě žínku MrkajícíA protože jsem měla návštěvu, kamarádky Ivanku a Blanku s Jájou, něco jsem jim upekla Usmívající se! Podle Moniky-unasnakopecku.blogspot.cz- jsem upekla kinder mléčný řez a opravdu byl moooc dobrý, malému Jájovi také chutnal Usmívající se


A aby nebylo málo poprvé jsem dělala Hrk hrk buchtu, tu jsem našla na netu a na to jak je to rychlé to bylo taky moc dobré Usmívající se! Holky se teda divily, že je ten krém růžový, ale já měla jen čokoládový puding bez vaření...


Fotky nic moc a tak jsem poprosila Blaničku, aby mi vyfotila dárek, který mi přivezly svoji zrcadlovkou, tak až mi fotky pošle hned vám je ukážu Usmívající se!
Taky jsem zase pekla chleba, ale vůbec se z toho nedal udělat bochník, tak jsem si řekla, že z toho bude foccacio, které jsem chtěla taky někdy zkusit podle Moniky. Dala jsem to do pekáčku sem tam nalila olej olivový a večer jsme si to trhaly k avokádové pomazánce a nebylo to špatné, jen si člověk musí poradit Mrkající Smějící se!


Určitě mě to neodradí a zase chleba zkusím...Mějte se krásně Usmívající se!