Září 2014

Koláč s čokoládovou náplní

29. září 2014 v 13:29 | Zdenka |  Dobroty
Forma z Ikey u nás opravdu nezahálí :-)) Včera volala kamarádka, že se staví a tak honem co upéct....V ledničce skoro nic, ale přece jen, na koláč to dalo :-), zbytek zakysané, tvaroh, smetana 12%, třtinový cukr, dva kakaové pudingy a kakao jsem ještě přidala....


....před upečením....


....po upečení....


...a ještě vylepšené ostružinovou marmeládou, zrovna tou, která se mi nepovedla, je hodně řídká, ale mě chutná nejvíc :-)) Docela mě ty koláče baví :-))


Užívejte krásné slunečné dny :-))

Podzimní výměna u Marťuly

28. září 2014 v 7:57 | Zdenka |  Výměny
Díky Zuzce, jsem objevila zase jednu výměnu :-)) Tentokrát podzimní u MARŤULY....A protože mám výměny moc ráda, tak jsem se hned přihlásila, už se moc těším :-))


Tak pokud máte chuť a náladu tvořit, přihlaste se taky :-))

Něco ze zahrádky....

25. září 2014 v 9:41 | Zdenka |  Zahrádka
Postupně se snažím upravovat prostor po staré kůlně....


....chodníček jsme trochu prodloužily....


...osázela jsem prostor u nového záhonku....


...uprostřed mám místo na růžičku....


Tuhle růži z Jericha mám už pěkně dlouho, dostala jsem ji od kamarádky, ale u plotu neměla chudinka šanci, psi po ní stále šlapali, tak jsem ji přesadila k pařezu, uvidíme jestli se ji tu bude dařit....


Hortenzie mi dělá stále radost, rozkvétají nové a nové květy.....


...a tak jsem je zkusila i natrhat do vázy, uvidíme jak uschnou :-))Jedna fotka z doby, kdy ještě bylo teplíčko, pejsci si rozdělili zahradu a hlídají :-))


A Alexíček se naučil rozsvěcet lampičku ....

Mějte se krásně :-))

Alexík poprvé na houbách

24. září 2014 v 8:48 | Zdenka |  Procházky
Lenka se zlobila, že ji nevezmeme na houby a tak jsme vyrazili s Alexíčkem a s kočárkem. Já bláhová jsem si myslela, že to půjde, ale nešlo :D. Nakonec jsme Alexíka a kočár nosily zvlášť :-))


Lenka našla čtyřčátka a ještě pár jiných houbiček, tak byla spokojená...


...Lexíček taky...

Já šla s přítelem další den dopoledne znovu a přinesla jsem plný koš a to jsem mu ještě pár hub věnovala, už jsem je neměla kam dávat :-))Alexík by ochutnal...
A tak už mám něco v mražáčku, něco nasušené, zase jsme měly řízečky a ještě mám i na hubovec...
Myslím, že houby to je to báječné na podzimu :-)) Hezký den, v noci byla pěkná zima, ale sluníčko už zase krásně svítí :-))

Svetřík....

19. září 2014 v 9:04 | Zdenka |  Ruční práce
Tak konečně se dceři podařilo sehnat přízi na dokončení svetříku pro Alexíka....


...fotila jsem ho večer po dokončení, proto taková mizerná fotka....


...na téhle fotce, alespoň ty barvy odpovídají :-)) Snad se mi ho podaří někdy vyfotit na Alexíčkovi.


A tady je Alexík s Jůlinkou :-))

V úterý jsme byly s kamarádkou Vlastičkou na houbách...Moc obdivuji, jak krásně dokážete nafotit houby v lese, já když našla houbu, samou radostí jsem ani nevzpomněla, že ji mám vyfotit, to mi musela Vlasta připomenout :-D


A co jsme taky našly, kvetoucí fialku Překvapený!


No a forma se hodí i na pizzu, tentokrát byla napůl šunková a napůl sýrová :-))


A Maryška psala, že u nich teď frčí štrúdl :-) a tak jsem taky udělala, listové těsto jsem nekoupila a tak jsem googlila a našla jsem jednoduchý recept: 12 lžic pol. mouky
10 lžic mléka
2 lžíce oleje
1/2 prášku do pečiva

Množství mi dalo pouze na jeden závin a tak jsem udělala ještě jednu dávku, bohužel mi došel prášek do pečiva, tak jsem dala sodu a po upečení, jsem jen koukala, ten tmavší by měl být se sodou....

Přeji Vám krásné slunečné dny :-))

Den železnic

16. září 2014 v 9:25 | Zdenka |  Cestování
Tak jsme na Den železnic přijeli trochu pozdě....


....i letadélko už balili....


....moc se mi líbilo, že se dá složit do takového malého vozíku...Opravdu jsem toho v tom trutnovském depu moc nenafotila :-))


A ještě jednou mašinka, kterou jsem fotila ráno a která nás dovezla domů :-)


A ještě jedna fotečka, nejdříve musí dozbrojit vodičku :-)), další zbrojení bude až v České Skalici. Já měla už naložený kočárek s Lexíkem, tak jsem blíž neběžela :-)
Tak ještě růžička Klimeš, která my teď na zahrádce krásně kvete :-)) Mějte se krásně a užívejte slunečné počasí :-))

Parní mašinka

14. září 2014 v 7:55 | Zdenka |  Zahrádka
Minule jsem psala, že musím upéct nový koláč. Upekla jsem ho s láskou a zmizel v tu ránu a tentokrát to nebyli pejsci :-) Natálka, dokonce prohlásila, že je konečně k jídlu :-DPo upečení jsem ho ještě vylepšila zakysanou smetanou :-))


Včera nám počasí přálo a tak jsme zlikvidovali hromadu starých prken z kůlny a přítel je pořezal....


...ještě něco zbylo, ale je to srovnané...


...dřevo jsem stále odnášela a do kůlny se skoro nevešlo....

Ale dnes po ránu, my pod oknem jela parní mašinka, tak jsem nelenila a vyběhla ji fotit, ještě že Alexíček spinkal :-) Však jsem byla za pět min zpátky :-))
Fotky mizerné, ale je to Bulík 464.102 a jede přes Meziměstí a Teplice do Trutnova na Den železnic, tak se tam asi s Alexíčkem taky odpoledne vypravíme :-)) Přeji všem krásnou neděli :-))

Podsedák

11. září 2014 v 9:38 | Zdenka |  Ruční práce
Tak podsedák je hotový...Teda klubíčko Špagi mi dalo na dva, ale ten druhý je o trochu menší, stejně je ale budu muset vypolstrovat :-)


No a znovu jsem se byla ptát po přízi pro Alexíčka, zase nebyla....Ale s prázdnou jsem neodešla :-)Tahle dvě přadena by mi měla stačit na svetr....Jsem na to moc zvědavá :-), je pravda, že už mám skoro zadní díl a přadeno je ještě stále dost velké :-) Tak uvidím :-) Svetr bude lehounký jako peříčko :-))


Radost jsem si udělala také podzimně laděným truhlíkem :-)


Zase jsem dělala další koláč :-)) Tentokrát jsem jako náplň dala 2 zakysané smetany, 3 lžíce třtinového cukru, dva pudingové prášky, trochu mléka a jablíčka na kousky....Byl dobrý, néé moc sladký a musím říct, že chutnal i našim pejskům...Pekla jsem ho v pondělí večer, vzala jsem si do práce, asi 4 kousky, něco málo snědly dcery, prý asi půlka zbyla...Jenže Natálka, ho neuklidila a odjela do kroužků a já přijela z práce a forma byla prázdná....Tak hlavně, že jim chutnal :-D Dnes přijede prostřední dcera, tak upeču další :-))
Mějte se krásně :-))

Houby, zahrádka...

8. září 2014 v 9:15 | Zdenka |  Dobroty
Tak jsem taky byla konečně na houbách.... V úterý přítel přinesl 13 kg hub, a když vzal na houby mně, tak nic moc...V pátek bylo v lese víc houbařů, než hub :-)) No na houbový pekáček a pár řízečků nám to dalo :-))Mamka po mně chtěla švestky, švestek je na stromě ještě dost, ale já se na ně nedostanu...Tak jsem stěží natrhala košík a rozdělily jsme si ho. Upekla jsem slíváky a místo povidel udělala marmeládu, přece jen je to rychlejší :-D


Zkoušela jsem nové čtverečky, ale nepovedly se, tak jsem udělala čepičku na marmeládku :-))Na zahrádce ještě pár kytiček kvete, já vím že zlatobýl je tak trochu plevel, ale mě se líbí :-)Snažila jsem se vyfotit duhu, ale nic moc :-)) Mějte se krásně :-))

Ode všeho trochu....

4. září 2014 v 15:18 | Zdenka |  Ruční práce
Tak jsem se těšila, jak vám napíšu o bezva akcích, co tu máme přes léto na koupališti a nějak jsem si ani jednou nevzala foťák....Ale poslední víkend se nám vydařil :-) Na Benátské noci hrála kapela Proradost a hrála opravdu dobře, vůbec se nám s Ivankou a Vlastičkou nechtělo domů :-) A nedělní festiválek se taky vydařil, naštěstí je areál zastřešený a tak nám vůbec nevadilo, že tolik prší....Tak snad něco nafotím příští rok :-))

Včera jsem sháněla přízi, abych mohla dodělat Lexíčkovi svetřík....No, že já do té galanterie lezu :-)), přízi neměly, ale neodolala jsem Špagi od Vlniky....


Kobereček nevím, kam bych dala, ale myslím, že podsedáky nebudou špatné...
A ještě jsem zkoušela nový čtvereček, v barvě vynikne lépe...
Taky jsem znovu dostala, od hodné Haničky, ostružiny a tak jsem zkusila zase jiný koláč...
Našla jsem ho na Labužníkovi :-)) A je i trochu zdravý, vločkový ostružinový koláč:
150 g vloček
160 g hnědého cukru
120 g pol mouky
120 g másla (rozpuštěného)
1 banán
1 PL skořice
1/2 KL sody

Vypracujeme hladké těsto, 2/3 namačkáme do vymaštěné formy a 20 min pečeme při 170 st. Ostružiny svaříme s 2 PL vody, 2 PL cukru a 1 PL citronové šťávy. Poté dáme na koláč a poklademe zbylým těstem :-)) A zase 20 min pečeme.


Alespoň ta nová forma nezahálí :-)

Na zahrádce už mi zase trošičku kvetou růžičky....


...a pro Libušku, ještě trubkovitá fuchsie....


Mějte se krásně a užívejte babí léto :-))