Březen 2015

Víkend v Polsku II.

30. března 2015 v 8:52 | Zdenka |  Cestování
Ještě se vracím k minulému víkendu.........to je hotel ve kterém jsme dvě noci přespali...


...ještě v pátek než nás ubytovali, jsme stihli Viež widokovu, kde je pohřbený Petr Biron, ten je našemu náchodskému kraji hodně blízký, zemřel i kousek od Náchoda, na zámku Jeleniow, kousek od Lázní Chudoba.

A u téhle kaple na hřbitově jsou údajně pohřbeni Panklovi, rodiče (nebo né?) Boženy Němcové...V sobotu jsme pěšky obešli Zaháň :-)Kolem knížecího paláce, Polákům naše pivo chutná a ani po sobě neuklidí....Kostel Sv. Kříže a Špitál kněžny Dorotey, nejmladší dcery Petra Birona, podle některých matky Boženy Němcové.....Jak jsem se dočetla na Wikipedii, byla to pěkná koketa a nemanželské dcery měla tři....Ale v Zaháni na ni mají pěknou vzpomínku, jen škoda, že jsou památky tak zanedbané....
Přešli jsme po mostě přes řeku Bobr, která pramení kousek od Žacléře, dá se říct že jsme do Zaháně přijeli, téměř podél jejího toku :-))

A došli jsme na nádraží a tam jsme měli veliké štěstí, zrovna odjížděla německá parní mašinka :-))Já vím, že nádraží jsem fotila i minule, ale to bude, tak trochu profesiónální deformace :-)), a tentokrát přijel i vlak :-)) Na to jak je nádraží veliké, tak jich tam jezdí opravdu poskrovnu....


Tak a teď jdeme zase do tábora a tím už vás zatěžovat nebudu :-))

Přeji Vám krásné Modré pondělí - Libuško, díky za připomenutí :-D

Víkend v Polsku

23. března 2015 v 16:35 | Zdenka |  Cestování
V pátek jsme vyrazili do Polska.....


...naším cílem byla Źagań, první zastávka samozřejmě Stalag Luft 3, já si v klidu vypila kávu, kterou nám uvařili a přítel předal dárky a zjistil, to co potřeboval (nebo alespoň část, něco si nechal ještě na sobotu) :-))

Od rodiny jednoho zajatce dostali obrázky, které v táboře namaloval, líbily se mi....
....auto jsme nechali u muzea a šli jsme na hřbitov....
...tady jsem ještě nebyla....


...koleje jsme potkali cestou, už tu asi dlouho nic nejelo.... V dálce jsme slyšeli střelbu, přítel, že to byl vojenský prostor, nakonec jsme zjistili, že jsme se v něm pohybovali........ve městě to tentokrát nebylo, tak pošmourné jako na podzim....
...oběd v naší oblíbenné restauraci U Keplera.......pejsek čekal před jinou restaurací....

Přeji Vám krásné slunečné dny :-))

Věneček, vajíčko, zahrádka.....

19. března 2015 v 10:05 | Zdenka |  Ruční práce

Můj první věneček - falešný patwork, loni dávala návod na něj Ajka, od té doby jsem měla v plánu ho zkusit :-)) Jenže nemám žádné zbytky látek....Letos jsem v Kik koupila malé kousky pro tvořily a tak na něj konečně došlo. Kraječku jsem nenašla a tak jsem uháčkovala....


Z každé strany je jiný, kousky byly opravdu malé a přikoupila jsem až včera.... Vajíčka jsem bohužel obháčkovala, včera jsem nesehnala, doufám, že ještě seženu....Ráda bych si jich udělala víc :-))

Macešky jsem včera koupila v Polsku za 9 Kč :-)) Stály jsme tam ještě s jednou paní a nevěděly které, vzala jsem si čtyři barvičky :-)), nafotím i zbylé slibuju :-))

Ve středu jsem trošku pracovala na zahrádce....
Vytáhla jsem hortenzie z kůlny....To jsem zvědavá, jestli takhle krásně pokvetou.....


Mahon jsem vysvobodila z ozdobnice, mám ji ráda, ale moc se rozrůstá.....


Taky jsem nasela svoji první polykulturu, to jsem zvědavá co mi vyroste :-DJak vidíte i pomocníci jsou celí zmožení, kocoura jsem objevila v kůlně na skříni :-))

Užívejte krásného slunečného počasí :-))

Miluju jaro....

17. března 2015 v 7:49 | Zdenka |  Ruční práce
.....já vím , jaro asi miluje kdekdo :-))

No, ještě daleko hezčí bude, až to všechno pokvete :-)) Včera mi to nedalo a trošku jsem dělala na zahrádce, bylo hezky, ale foukal vítr....Další várka vajíček, no ze šesti mám dvě :-))

Přeji vám krásný slunečný den :-))

Duha, knížky......

15. března 2015 v 8:46 | Zdenka |  Oblíbené knihy
Tak i já jsem nakonec podlehla chorobě.....Celý den jsem mohla ležet akorát v úterý, i když večer jsem stejně musela pro Naty do kroužku, takže ještě dnes to není úplně perfektní....Nejhorší bylo, že jsem neměla chuť na háčkování, na čtení jsem pro uslzené a usmrkané oči neviděla, no hrůza :-))) A úplně nejhorší bylo, že tu byl Alexík a já ho viděla, akorát v kavárně ve středu a pak v pátek chvilku v práci....Tak jediné,co mě trochu potěšilo byla duha :-))


V Mystery šití se teď snad naučím, jak na patwork:-)), takže polštářek s duhou, no to by byla krása.....

Knížky už jsem hodně dlouho nedávala a tak aspoň poslední kousky....


Špionážní román zabývající se i problematikou holocaustu se mi líbil, četla jsem i předcházející díl....


A v téhle knížce se válčilo, to zrovna moc nemusím - bylo to hodně drsné, ale i trocha romantiky....


Tak od téhle autorky to byla knížka, která se mi líbila nejméně, no možná to bude tou představou, že bych se měla vracet k bývalému, no hrůza :-D


Konečně jsem sehnala, víc jak po roce v knihovně Milénium, sice až druhý díl...No už mám přečtený i první, nejdříve jsem viděla film a pak, když jsem šla vracet knížky, tak mi říkali, trojku nemáme, jedničku :-)) Přečetla jsem ji a na druhý díl filmu, jsem už ani nekoukala :-)) Já nevím, ale knížka je vždycky lepší :-)) Tak teď ještě sehnat trojku....


Ani jsem vám neukázala únorový brandzobox, špatné věci tam nebyli :-))Nejhorší je, že jsem krásné dny promarodila a teď je tak šeredně....Ale já doufám, že bude lépe :-))

Mějte všichni krásné dny :-))

Nedělní ráno....

9. března 2015 v 10:24 | Zdenka |  Cestování

....v Náchodě....

....konečně jsem vyfotila naší knihovnu :-)).........obchůdek, kde mají samé krásné věci :-))


....Regína v novém nátěru....


...a už jsem doma :-))

Procházka po zahrádce

8. března 2015 v 10:30 | Zdenka |  Zahrádka
Hrozně ráda chodím po zahrádce a koukám, co kde přibylo, co dalšího vyráží....


...jeden kvíteček plicníku....


...šanta-máta kočičí...


...sněženky na nových místech...


...bledulky, ty mám jen na tomhle jednom místečku....
Kocour mi s tou kontrolou pomáhal, stříhat trávu a pózovat nechtěl...


Zase jedny korále....


..a dvě vajíčka...


...dečka, kterou jsem dělala, jak jsem si zachtěla :-)), akorát, že nevím jak dál, tak bude nejspíš maličká :-))

Užijte si krásnou slunečnou neděli :-))

...trochu apríl.....

6. března 2015 v 10:12 | Zdenka |  Zahrádka
Dnes je opravdu překrásný den, venku krásně svítí sluníčko a já si před chvíli přečetla, že jsem vyhrála u Vevky Úžasný Je to už má druhá výhra a já myslím, že ji užiju stejně jako šátek od Karolínky :-)) A to dnešní sluníčko, má souvislost s nadpisem :-) O víkendu jsem stříhala vrbičku.......zhruba v polovině jsem musela práci přerušit, protože mi byla zima :-) Ale nebojte, už je dostříhaná, ale nevyfocená.........v úterý, taková hrůza :-)), naštěstí do odpoledne nic nezbylo :-))
Tentokrát jsem nepekla, teda pekla zase mrkvové muffiny a pak jen rychlovka...Snažím se dodělat po více než roce deku, ještě 5 čtverečků.....

Mějte se krásně a užívejte sluníčka :-))

Korále....

2. března 2015 v 9:17 | Zdenka |  Ruční práce
Korále mě začaly docela bavit, asi tím, že jsou brzy hotové :-)) Jsou k dostání zde.
Teď už, ale opravdu musím dokončit svého největšího kostlivce....Při posledním měření a sešívání jsem zjistila, že by to přece jen ještě chtělo 30 čtverečků.....Ale už mám zase plány na nějaký šátek, dostala jsem krásnou přízi a taky nějaký letní svetřík, by nebyl marný.....


Mějte se krásně :-))

Dečka pro miminko

1. března 2015 v 8:55 | Zdenka |  Ruční práce
Včera jsem dokončila dečku pro vnoučka mé kamarádky. Měla to být jednoduchá dečka, néé ze čtverečků a taky dírkatá, přece jen původní termín narození byl květen, teď už maminka 5 týdnů leží a jsou rádi za každý den.... Hledala jsem na internetu vhodný vzoreček, říkala jsem si, že udělám jednoduše ŘO, DS, ŘO nebo vějířky a pak jsem ten ideální našla tady.


Omluvte špičku bačkory :-)) Pro porovnání jsem fotila s Alexíkovou dečkou, ta má asi 70x70 cm a tahle je spíše obdélník 65 x 75 cm, ale přiznám se nezměřila jsem ji, o proti Alexíkově je lehounká, taky jsem spotřebovala méně materiálu o 30dkg. Ale obě jsou z Merina od Vlnapu.

A srdíčko pro kamarádku :-)), aby ji to nebylo líto :-)Já si toho od ní taky přivezla :-)) Dva nové hrníčky od mé oblíbenné keramičky, s ovečkou ještě nemám :-))

Přeji vám krásnou neděli :-))