Říjen 2016

Orlické hory podruhé

31. října 2016 v 9:05 | Zdenka |  Cestování


Z Neratova jsme popojeli do Bartošovic v Orlických horách, dali jsme si oběd a pokračovali na Zemskou bránu, jenže jsme špatně odbočili a dojeli jsme k hraničnímu mostu, který hlídá sv. Jan Nepomucký :-) Takové špatné odbočení někdy stojí za to :-) Pak už jsme pokračovali k Zemské bráně.... Na cestu k ní mě nalákala Veronika :-) Já tam už byla a nééé jednou, ale před spoustou let :-)
Takže ani další zastávka v Žamberku, nebyla vůbec v plánu....
A po cestě jsme zase neplánovaně objevili ještě jedno kouzelné místo, ale tomu věnuji samostatný článek :-)A výlet jsme ukončili....no to ani nemusím psát :-)), to je tak známé město, že ho asi každý pozná :-)) A musím říct, že to mám kousíček a jezdím tam málo, což je docela škoda :-) Je tam krásně :-))

A vy, co jste vydrželi, se mějte taky moc hezky :-))

Orlické hory

30. října 2016 v 19:07 | Zdenka |  Cestování
Dnes jsme si udělali krásný výlet :-), můj hlavní cíl byl Neratov (přítel chtěl do Adršpachu :-) ), ale nakonec jsme zastavili ještě i na jiných krásných místech....

První zastávka Deštné v Orlických horách.......kostel sv.Máří Magdalény od J.A. Santini, postavený v letech 1723-1726...

Druhá zastávka Masarykova chata na Šerlichu.......zima, mlha, i sníh proletoval, honem do auta a popojedeme :-)

Do Orlického Záhoří - Kunštát....kostel sv.Jana Křtitele, z let 1754 - 1763
...mě se moc líbila ta márnice a staré náhrobky...A jsme v hlavním cíli naší cesty Neratov....
...těšila jsem se i na kavárnu....překvapilo mě, jak je malinká :-)
Krásné místo, ještě že ho nezbourali....a že se najdou lidé, kteří usilují o obnovu kostela....

No a to ještě není všechno, co jsme dnes viděli, ale to už nechám na příště :-)

Krásný večer :-))

Lištička....

28. října 2016 v 16:24 | Zdenka |  Háčkování
....zase na přání :-)) Já bych zůstala u mimoňů, ale mám kamarádky a ty mě postrkují :-)) - medvěda, berušku a teď lištičku :-)) Žabáka, tak toho jsem si vymyslela sama, že udělám :-) a ještě hroch, toho chtěl kolega :-)
Sériová výroba berušek :-)) Horší bude, teď ta černá část :-))Stojíme u přejezdu, cestou domů....Poprvé mi, asi po třech letech, vykvetla tahle kytka, myslím že to čekání stálo za to :-))Můj dnešní oběd :-) Karbanátky z červené řepy, recept jsem našla v Chatař&Calupář, duhový pstruh a salátek :-)


No minulou neděli, to bylo podobně zdravé :-) Dýňové hranolky, brokolice a losos :-) To si Naty dala, dnes jedla jen moučník lívance s pečenými jablky - pro změnu z Instagramu :-)) No alespoň mi zbyde něco na zítra do práce....


Lívance vyfocené nemám, tak aspoň jablečno - medové muffiny :-) No a fotka Mayly, dnes si ji na hlídání odvezl dcery bývalý přítel, to byste nevěřily, jak byla ta nevděčnice nadšená....

Krásný zbytek svátečního dne a pěkný víkend :-)

Druhý workshop s VS....

27. října 2016 v 8:00 | Zdenka |  Pletení
....byl moc prima, i vzoreček jsem tentokrát stihla :-)) Učily jsme se provizorní háčkované nahození, to jsem teda zase udělala při pletení Shallmillens Snood, úplně podle svého :-)), zkrácené řady třemi způsoby - 1. Dírky,
2. Zabalit a otočit, to jsem znala jsou to obtáčená oka, která pletu na ponožkách :-), 3. Japonské zkrácené řady, no a to nejlepší dutinkové zakončení, do toho jsme se zamilovaly všechny :-)) Teď budu mít asi na všem dutinky, tak jednoduché a tak krásné :-)


Mimo klubíček, která ukázat nemůžu, protože z nich budou dárky :-), jsem si přivezla organizér na jehlice od Kateřiny, v mých barvičkách :-)) A vzoreček z workshopu, pracovní název velryba :-))


S Lenkou z minulého workshopu jsme byly domluvené, že se tam sejdeme, Lenka byla tak hodná, že na mě počkala i na nádraží :-) A ještě s jednou paní z únorového workshopu jsme se sešly :-) Už se těším na další krásné společné pletení :-)V Brně bylo krásně teplo :-) Takových dní by ještě mohlo být....

Přeji vám krásné dny :-)

Nedělní oslava....

26. října 2016 v 9:37 | Zdenka |  Ruční práce
....se vydařila :-) Jen nečekejte krásné fotky, naše hlavní fotografka se právě nachází na Bali :-)


Prostě lepší fotky oslavence nemám....A druhou oslavenkyni nemám vůbec :-))


Upekla jsem slaný závin, šneky, abych něčím přispěla....Ale babička Ivanka (také slavila) měla navařeno - jehněčí guláš, karbanáky - samé dobroty :-)

Dort podle představ Bleska dostal od babičky Ivanky, fotku nemám....Já upekla aspoň mrvový dort :-)


No a silnici tu jsem šila v sobotu do půl dvanácté :-)


Přibyla čerpačka, teda jeden stojan :-)) A tankovat může jen naftu :-))Přejezd dostal blikače, bohužel neblikají :-)


Všechna písmenka jsem vyšívala jen tak z ruky, mamka mi říkala, že mi sem tam nějaké ujíždí....Tak teď už snad jen knížku s písmenky nebo nevím, uvidíme :-))

Slavilo se v Hronově a tam jsem jela ten týden už podruhé, poprvé s kamarádkama do krásné kavárny :-)Vřele doporučuji :-)) Zákusky výborné a káva též :-)

Mějte se moc krásně :-)

Podzimní čas....

22. října 2016 v 8:32 | Zdenka
....je plný barev a musím říct, že to mám moc ráda a užívám si jich plnými doušky :-)
I Lexíčkova silnice hýří barvami, stále není hotová, ale to dopadne :-))
Hlavně, abych ji stihla vyfotit :-)) U druhé berušky se mi to nepodařilo :-)


Mám jen fotku bez ručiček a nožiček :-) Lištička také ještě není dokončená, přece jen teď je priorita číslo jedna silnice :-))


Ale už chybí jen nožičky a můžu kompletovat :-))

Přeji vám krásný víkend :-)

Důvod k oslavě....

15. října 2016 v 9:54 | Zdenka |  Rodinka
se vždycky najde :-) No ale ve středu jsem měla pořádný :-)) Moje autíčko prošlo zase na dva roky technickou :-)) a to mi spousta lidí, říkalo, že to už nedopadne :-)) A tak jsem to hned šla oslavit do Zahradní kavárny do Červeného Kostelce s kamarádkou Ivankou .....
Druhý den jsem se sešla zase v Trutnově v Uffu s kamarádkou Oluškou....po roce :-))) To jsem bohužel nic nevyfotila :-)


Včera se stavilo zlatíčko :-)) Fotit se teda nechtěl, ale mamka ho vzala na klín a krmila koláčem....


Za týden ho uvidím zase, budeme slavit :-), je to už prý velký kluk, malý není :DTak hlavně musím pohnout s dárkem, zatím nic moc, ale já toho nejvíc udělám pod tlakem :-)) Přece jen háčkování se dá vzít všude.....však mám objednávku na šest zvířátek, tak mám vážně stále co dělat :-)

Mějte krásný víkend :-)

Beruška....

11. října 2016 v 12:30 | Zdenka |  Háčkování
....na přání.....


.....je hotová :-)


Vzala jsem ji ven i žabáka, aby měla společnost :-) Krovky i tykadla má sundávací, je to pro malou holčičku, tak si myslím, že to pro ní bude zábavnější :-) Snad udělá radost :-)


Dostala jsem v neděli řepu, zase od zlaté Haničky :-)) Včera jsem jednu obr uvařila a udělala si oběd :-), mám i na dnes a ještě to dalo na dort z červené řepy :-))Mějte se moc hezky :-))

Krásný podzimní den....

10. října 2016 v 8:27 | Zdenka |  Zahrádka
....se v pátek vydařil :-)


To se to pak fotí jedna radost :-) I pejskům se venku líbilo, škoda že už takových dnů letos asi moc nebude....


Shallmillens Snood zase trochu přibyl :-), půlku už asi mám :-) A mám hotovou berušku, tak nafotím a ukážu :-)

Mějte se moc hezky :-))

Výlet do Polska....

6. října 2016 v 10:52 | Zdenka
...no zase jsme byli v Saganu :-) Tentokrát nás vezla má prostřední, teda spíše její přítel :-) Na cestu jsem upekla své první opravdové brownies....už jsem ho totiž pekla z červené řepy :-)


...trochu jsem si upravila množství:
300g čokolády
200g másla
200g cukru
70g mouky

.... kupovat čtyři čokolády se mi zdálo trochu hodně drahé :-)), i takhle to je dost....S nesladkou zakysanou smetanou nebo se šlehačkou to bylo naprosto úžasné :-)


Tentokrát jsme tam vezli i brožurku, kterou přítel napsal ....

U nás bylo v úterý ráno počasí přímo příšerné, proto nás sluníčko příjemně překvapilo :-)Aspoň v Polsku potkám v lese prašivku :-)Na obědě jsme byli U Keplera, jídlo bylo výborné. Já si dala denní menu,to přinesli brzy, tak asi půl hodiny před ostatními, ale mladí ti se načekali, ještě, že jim pak chutnalo :-)


Na večer jsme si s Jíťou naplánovali, že si dáme salátek - polníček, kuskus, chedar a brusinky...přijeli jsme tak pozdě, že jsem si dala s Naty....


...a ještě zbylo na druhý den, s pečenou dýní a paprikou :-)

Přeji vám krásné podzimní dny, já už popíjím zázvorový čaj :-))